SKG1027
₺29,90 KDV Dahil
1

Turşu

Yemeklerde özellikle kış aylarında en çok tüketilen yan besinlerin başında turşu geliyor. Birçok meyve ve sebzeden turşu yapabilirsiniz. İçerisinde sirke ya da limon olan turşular her zaman Türk mutfağında yeri olan ürünlerdir. Yemeklerde kullanıldığında lezzeti arttıran ve meze ya da salatalarda da kullanılan turşular son derece sağlıklı seçimlerdir. 

Gün içinde gerek duyduğunuz besin değerinin önemli bir kısmını turşu sağlayacaktır. İçinde yüksek antioksidan olduğu için bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de son derece etkilidir. Probiyotik etkisi sayesinde sindirim sisteminin düzenlenmesinde de etkili olan salça modelleriyle sofralarınızı zenginleştirebilirsiniz. Özellikle düşük kalori miktarı olan bu besin diyet yapanlar için listenin başında yer alan ürünlerdendir. Aradığınız birçok turşu çeşidini sitemizde bulabilirsiniz.

Turşu Çeşitleri

Turşu birçok meyve ve sebzeden yapılabilir. Turşu çeşidine göre fiyatlar da farklılık göstermektedir. Turşunun gramajı, içinde yer alan malzemeler ve turşunun hazırlama şekli farklıdır. Ülkemizde en çok tüketilen turşu türlerini 10dangelsin.com’da bulabilirsiniz.  İçinde salatalık, tuz, sirke ve su gibi malzemeler olan salatalık turşusu adıyla da bilinen kornişonu sofralarınıza taşıyabilirsiniz.

Kış aylarında en çok sevilen besinlerden olan biber turşusu, semiz otu turşusu, pancar turşusu, acur turşusu, taze fasulye turşusu gibi ürünleri hemen satın alabilirsiniz. Pancar turşusu ekşi sevenler için en doğru seçim olurken yüksek lif oranı sayesinde acıkmaya karşı da dayanıklılığınızı arttırıyor.  Sitemizi inceleyerek onlarca turşu çeşidi arasından seçim yapabilirsiniz.

Turşu Nasıl Seçilir?

Her turşu farklı yöntemlerle yapılır. Turşuyu satın alırken damak zevkinize uygun karar vermeniz gerekiyor.  Turşuyu mutlaka cam kapta saklamanız gerekir. Plastik kaplarda kanserojen madde olabilir. Cam kaplarda yer alan turşular daha lezzetlidir. Turşudaki tuz oranı da lezzetine etki eder. Yeterli tuz koyulmayan turşular daha kısa sürede bozulurken aynı zamanda yumuşar.

Turşu satın alırken içindeki tuz ve su türüne de bakmalısınız.  Turşuda normal tuz yerine kaya tuzu kullanılırsa daha kaliteli bir ürün ortaya çıkar. Ayrıca su olarak da klor oranı düşük sular kullanılmalıdır.  Sitemizde her zevke uygun bir turşu bularak satın alabilirsiniz