Tarhana

Tarhana, Türk mutfağında yeri olan geleneksel bir lezzettir. Çorba ya da pane gibi farklı seçeneklerle mutfağımızda yeri olan bir üründür. Kurutulduktan sonra toz haline getirilen tarhana çeşitleri acılı ya da acısız olarak tüketilebilmektedir. Günümüzde geleneksel lezzetleri evde hazırlamak zor olabiliyor. Kış hazırlığı için aradığınız baklagiller arasında tarhanayı da sitemizden satın alabilirsiniz.

 Ürünlerimiz arasında pane tarhana, süt tarhanası, kızılcık tarhanası,  sebzeli tarhana ve köy tarhanası gibi ürünleri satın alabilirsiniz. Ürünlerimizin tamamı Anadolu’nun geleneksel tarifleriyle hazırlanmaktadır.  En doğal ve taze malzemelerden üretilen tarhanalar doğal ve ev yapımı olarak üretilir.  Katkı maddesi ve koruyucu madde olmayan tarhanalar kış aylarında soğuk havalarda içinizi ısıtır.

Tarhana Nasıl Saklanır?

Tarhana satın alırken öncelikle katkı maddesi ve koruyucu madde olmayan kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Katkı maddesi olan ve kaliteli bir undan yapılmayan tarhana uygun saklama koşullarında dahi kısa süre içinde bozulur. Bu yüzden kaliteli tarhana satın alın ve bu ürünleri çok uzun süre boyunca saklayabilmeniz mümkün olacaktır.

Tarhana için en sağlıklı ve uzun ömürlü saklama yöntemleri arasında cam kavanozlar bulunuyor. Bunun dışında pamuk yapılı bez torbalar da sıklıkla tercih edilmektedir. Bez torbaların en büyük avantajı ise pişirme kıvamını, besin değerini ve aromasını kaybetmemesidir.  Bez torbalar içinde hava akımı olduğu için tarhananın küflenmesine de engel olur.  Kullanım ömrünü uzatabilmek için düzenli olarak havalandırmanızı öneriyoruz.

Tarhana Faydaları Nelerdir?

Tarhana A, B1 ve B2 maddeleri bakımından zengindir. Bu özelliği sayesinde kansere karşı koruyucu özelliğe sahiptir. Uzmanlar özellikle bebeklik döneminde ve gelişme çağında çocuklar için çok faydalı olduğunu belirtmektedir. Bu dönemlerde kemik gelişimi için destekleyicidir.

Tarhananın en önemli faydaları arasında bağışıklık sistemini güçlendirmesi de vardır.  Soğuk algınlığı, astım ve bronşit gibi rahatsızlıklara karşı da tüketilebilecek bir besindir. Yüksek lif oranı bulunan bu ürün uzun süre doğal tokluk hissetmenizde etkilidir. Kilo vermek isteyenlerin doğal diyet listesinde yer alan bir üründür.  Tarhana toksinlerin vücuttan atılmasında da son derece etkilidir. Ayrıca yorgunluğunuzu gidererek gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi de size verecektir.

Beyin sağlığını koruyan yapısıyla tarhana özellikle kış aylarında sofralarımızın vazgeçilmezleri arasındadır. İhtiyacınız olan tarhana çeşitleri için 10dangelsin.com’da bulunan ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Tarhana Fiyatları

Sitemizde yer alan tüm tarhana fiyatları sabittir.  500 gramlık cam kavanozlarda adresinize yollanan tarhana çeşitlerini ücretsiz kargo seçeneğiyle hemen sipariş verebilirsiniz. Ürünlerimizin tamamı %100 doğal, ev yapımı olarak üretilir.

Tarhana üretiminde kullanılan tüm ürünler taze ve en kaliteli çeşitler arasından seçilmektedir. Et ya da sebze çeşitleriyle kullanabileceğiniz tarhanalarla sofralarınızda geleneksel lezzetlere yer verebilirsiniz.  Uygun saklama koşullarında uzun yıllar muhafaza edebileceğiniz tarhana çeşitleri 10dangelsin.com adresinde sizleri bekliyor.