ÖZ1167
₺94,90 KDV Dahil
ÖZ1171
₺134,90 KDV Dahil
ÖZ1166
₺89,90 KDV Dahil
ÖZ1169
₺126,90 KDV Dahil
ÖZ1172
₺119,90 KDV Dahil
ÖZ1075
₺27,90 KDV Dahil
ÖZ1076
₺27,90 KDV Dahil
ÖZ1168
₺27,90 KDV Dahil
ÖZ1170
₺29,90 KDV Dahil
1 2 >

Zeytin

Zeytin kahvaltılarda en çok tüketilen besinler arasındadır. Ülkemiz dünyadaki en önemli zeytin üreticileri arasındadır. Zeytin çeşitliliği bakımından da son derece zengin bir üretim ağımız var. Sofralık ya da yağlık olarak tabir edilen farklı yağ seviyelerine sahip birçok zeytin türü ülkemizde yetiştirilmektedir.  Ege Bölgesi ve Güney Marmara başta olmak üzere birçok yerde zeytin üretimi yapılmaktadır. Sofralık zeytin tercih etmek isteyenler için Gemlik zeytini ilk sırada gelmektedir.

Ege Bölgesi çevresinde yetişen zeytinler yüksek yağ oranına sahiptir. Bu bölgelerde yetişen zeytinler daha çok zeytinyağı olarak kullanılır. Zeytin fiyatları zeytinin cinsi, tane büyüklüğü ve olgunlaştırma aşamasında kullanılan yöntemlere göre değişmektedir. 10dangelsin.com’da farklı boyut ve türlerde kaliteli zeytinleri bulabilirsiniz.

Zeytin Çeşitleri

Ülkemizde Ayvalık, Gemlik, Eşek, Sarı Ulak, Domat, Memecik gibi zeytin türleri en çok üretilen zeytin türleridir. Ayvalık zeytini yağ oranı yüksek olan bir zeytin türüdür. Orta büyüklükte taneleri sayesinde sofralarda az oranda tüketilse de genelde zeytinyağı üretiminde kullanılır. Çizik zeytin olarak da tüketilmektedir.

Gemlik zeytin ise etli, küçük çekirdekli ve yağ oranı yüksek bir zeytindir. Orta büyüklüğe sahip silindir şeklinde taneleri bulunan bu zeytin türü daha çok sofralık olarak tüketilse de yağlık olarak da tercih edilmektedir. En kaliteli sofralık zeytinler Gemlik zeytini olarak bilinir.

Domat zeytinleri büyük ve ürü taneli olur. Orta seviyede yağ oranı olması sebebiyle yeşil zeytin olarak tüketilmektedir.   Eşek zeytini İzmir Ödemiş bölgesinde yetiştirilir. İri taneli yapısı ve sertliğiyle uzun süre muhafaza etmek isteyenler için tercih sebebidir. Siyah veya yeşil zeytin olarak tüketebilirsiniz.

Memecik zeytini etli ve çekirdek oranı yüksek, yağlı bir zeytindir. Bu zeytini sofralık ya da yağlık olarak tüketebilirsiniz.

Zeytin Fiyatları

Zeytin fiyatları; zeytinin türüne, üretiminde kullanılan tekniğe ve kalitesine göre değişmektedir. 10dangelsin.com’da her bütçeye uygun kaliteli zeytin türlerini bulabilirsiniz.  Yarım kilo, 1 kilo, 2 kilo gibi farklı boyutlarda zeytin siparişi verebilirsiniz.  Sofralarınızda siyah ya da yeşil zeytini tüketiyorsanız kaliteli, lezzetli ve etli zeytin çeşitlerini hemen sipariş verebilirsiniz.