SKG1017
₺24,90 KDV Dahil
SKG1016
₺39,90 KDV Dahil
SKG1015
₺28,90 KDV Dahil
SKG1018
₺24,90 KDV Dahil
1

Salça

Yemek kültürümüzde mutfaklarda en önemli yardımcı malzemelerin başında salça geliyor. Her yemekte lezzet katmak için kullanılan salçalar kırmızı biber ya da domatesten üretilmektedir. Lezzet aracı olarak kullanılan salçalar üretim yöntemi dikkate alınarak standart ve geleneksel köy tipi salçalar olarak üretilmektedir.  Bunun yanında domates ve kırmızı biber salçasını aynı anda kullanmak isteyenler karışık salçaları da tercih edebilir.

Salçalar domates ve kırmızı biberin fazla suyunun çıkarılmasıyla elde edilmektedir. Tercihe göre acısız, az acılı ya da acılı salça kullanılabilir. Yaz aylarında bol olan sebzeleri kış aylarında da değerlendirmek için en verimli yöntemlerin başında salça geliyor. Ülkemizde farklı şekillerde üretilen salçalarda lezzet oranını arttırmak adına su, et suyu ya da diğer sıvıları eklemeden kavurma yapılabilir. 10dangelsin.com’da her damağa hitap eden salça türlerini kolayca bulabilirsiniz.

Salça Türleri

Türkiye’de mutfaklarda biber ya da domates salçası kullanılmaktadır.  Biber salçaları acımsı tadı olan ve özel olarak yetiştirilen kırmızı biberlerden üretilmektedir. İçinde katkı maddesi olmayan bu salçalar insan sağlığı için yararlı ürünlerdir. Biberlerin bazı aşamalardan geçmesiyle yemeklerde kullanabileceğiniz biber salçaları sofralarda yerini alır.

En çok kullanılan salça olan domates salçası, domatesin bazı özel işlemlerden geçmesiyle sofralarda yerini alır.  Yemeklerin büyük bölümünde kullanılan bu salça türü yemeklere tat katarken aynı zamanda daha canlı görünmesini sağlar. 10dangelsin’de hem domates, hem acı biber hem de tatlı biber salçası çeşitlerini bulabilirsiniz.

Salça Nasıl Muhafaza Edilmektedir?

Yemek yaparken 1-2 yemek kaşığı salça kullanmanız yemeğe yeterli lezzeti katacaktır. Salçaları büyük ya da küçük kavanozlarda muhafaza edebilirsiniz. Yoğun olarak salçalı yemek yapmıyorsanız küçük kutularda satılan salçaları tercih edebilirsiniz.  Salçalar buzdolabında saklandığında son kullanma tarihine kadar tüketilmektedir.

Salça fiyatları; salçanın türü, kullanılan ana maddenin kalitesi ve yapma yöntemlerine göre değişmektedir. Sitemizde her bütçeye uygun, birçok yörede üretilmiş salça çeşitlerini bulabilirsiniz. Her damak tadına uygun olarak bulabileceğiniz salçalar yemeklerinize lezzet katacak. Kavanozun ağzını sıkı bir şekilde kapattığınızda salçanın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. İhtiyacınız olan salçayı hemen sipariş verebilirsiniz