1

Kolonya

Kolonya rahatlamak ya da bayramlara misafirlerimize ikram etmek için her zaman evimizin başköşesinde yerini alıyor. 10dangelsin.com’da Ege Bölgesi ve Güney Marmara Bölümü’nde yetişen zeytinlerden elde edilen zeytin çiçeği kolonyasını sizlere sunuyor.

Zeytin ağacı ve zeytin çiçeği iç açısı, otantik ve uyarıcı etkilere sahiptir.  Yüksek ferahlatıcılık özelliği olan ve kalıcı nitelikli bir kolonya için zeytin çiçeği kolonyası tercih edebilirsiniz. Özel kokusu sayesinde yaşamınıza her zaman ferahlık sunan bir kolonya türüdür.

Zeytin çiçeği kolonyası zeytin sezonunda özenle toplanan zeytin çiçeklerinin işlenmesi sonrasında ortaya çıkan bir kolonyadır. Kendine has ve hoş bir kokuya sahip olan bu kolonya kendinizi zeytin bahçelerinde hissetmenize yardımcı olur.

Zeytin Çiçeği Kolonyası Nasıl Yapılır?

Zeytin çiçeği kolonyası doğallık ve temizlik özelliği sayesinde ihtiyacınız olan dezenfektan ihtiyacınıza etkili çözümler sunar.  Zeytinin çiçek açtığı dönemlerde hazırlanan bu ürün temizlik ihtiyacı için evlerinize giriyor.

Zeytin ağaçları sıcak alan, ışıklı bölgelerde yetişmektedir.  Nisan ve haziran aylarında çiçek açan zeytinlerin çiçeklerindeki özler alınır ve ilkbaharın temiz havasını evlerinize getiren zeytin çiçeği kolonyası hazırlanır.

Zeytin çiçeği kolonyası için öncelikle zeytin çiçekleri özenle teker teker toplanır. Daha sonra içindeki özün toplanma süreci vardır. Özler hazırlandıktan sonra kalıcılığın artması için bazı işlemler uygulanır.  Isıtma işleminden geçen zeytin çiçekleri sonrasında kolonya kullanıma hazır hale gelir.

Zeytin Çiçeği Kolonyası Faydaları

Zeytin çiçeği kolonyası zeytin ağacının ferahlatıcı etkisini taşır. Aynı zamanda yüksek uyarıcı etkiye sahiptir. Diğer kolonyalara göre ağır olmanın aksine yumuşak bir kokusu vardır. Ellerinizde uzun süre hoş koku bırakan bir üründür.

Ellerinizde görülen bakteri ve virüs kaynaklı rahatsızlıklar için de doğal bir dezenfektan olarak kullanabilirsiniz. Nemlendirici özelliğe de sahiptir. Diğer kolonyalar gibi ellerinizi yakmaz ve nemlendirici özelliği sayesinde ellerinizi yumuşatır.

Zeytindeki besleyici özellik sayesinde ellerinize canlılık ve parlaklık katar. Aynı zamanda ortamdaki kötü kokuların yanında ferah bir ortam oluşmasını sağlar. Hafif kokusu sayesinde astım ve alerji sorunu olan kişiler de kullanabilir. Aynı zamanda yakıcı olmadığı için çocuklarda da tercih edilebilmektedir.

Kolonya içinde bulunan zeytin çiçeği özü sayesinde mantar ve egzama sorunları olanlar tarafından da kullanılabilir. Ellerinizde 4-5 saate kadar kalıcı koku bırakır. Diğer taraftan bu süre boyunca ellerinizde yumuşaklık sağlar.

Kolonya Fiyatları

Kolonya fiyatları, içindeki maddeler ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Zeytin çiçeği kolonyası uygun fiyatlı bir kolonya türüdür. Sitemizde 150 cc,  250 cc ve  400 cc seçeneklerini tercih edebilirsiniz.  Sprey, cam şişe ve pet şişede satılan kolonya çeşitlerimizi satın alabilirsiniz.