SKG1024
₺19,90 KDV Dahil
1

Erişte

Türk mutfağının en önemli özelliği yaz sonu ve sonbahar ayları içinde kış ayları için hazırlık yapılmasıdır. Bu süreçte Anadolu’da en eski kültürlerden biri erişte hazırlanmasıdır. Un, yumurta, yağ ve tuz karıştırma yoluyla elde edilen hamurun kesilmesiyle ortaya çıkan erişte bazı bölgelerimizde kesme makarna olarak da bilinmektedir.

Ege Bölgesinden sofralarınıza gelen erişte lezzetlerini 10dangelsin.com’da bulabilirsiniz. Eriştelerin tamamı doğal ve el yapımı olarak satışa sunulmaktadır. Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu madde olmadan sofralarınıza ulaştırdığımız erişte türleri için bize ulaşabilirsiniz. Sebzeli erişte,  sade erişte,  tarhanalı erişte, haşhaşlı erişte, mısırlı erişte, çikolatalı erişte, brokolili erişte, maydanozlu erişte, dere otlu kabaklı erişte,  enginarlı erişte gibi birçok ürün çeşidini ürünlerimiz arasında bulabilirsiniz.

Erişte Nasıl Saklanır?

Erişte hazırlayacak fırsatınız yoksa ev yapımı erişte ürünlerini sitemizden sipariş verebilirsiniz. Kış aylarında tüketmek için satın aldığınız bu ürünleri sağlıklı ve güvenli bir şekilde kış ayı için saklamanız gerekiyor. Eriştelerin sağlıklı olarak saklanabilmesi için bez torbalarda muhafaza edilmesi önerilmektedir. Bez torbaları eriştelerin nemlenmesine engel olarak nemi emecektir.

Erişte saklarken kullandığınız bez torbalar erişte ile havanın temasını engeller ve daha uzun süre güvenli bir şekilde saklamanıza olanak tanır.  Erişte için cam kavanozlar da çok doğru bir saklama yöntemidir.  Cam kavanozun kapağını bezle örterek erişteleri saklayabilirsiniz.

Erişte saklarken ister bez torba isterseniz de cam kavanoz kullanın serin ve kuru bir alanda sakladığınızda uzun süre boyunca tüketebilirsiniz.  Uygun ortamlarda sakladığınızda doğal ve katkı maddesiz erişte çeşitleri sofralarınıza uygun lezzetler olacaktır.

Erişte Faydaları Nelerdir?

Sofralarınızda geleneksel ve pratik bir lezzet arıyorsanız erişte tam da size göre bir üründür. Yapı ve içerik olarak makarnalara benzeyen bu lezzet vücudunuz için çok faydalıdır. A, B1 ve B2 vitaminleri açısında son derece zengin bir üründür. Erişte faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Hamur işi olan erişte doyuruculuğu sayesinde uzun süre tok kalabileceğiniz bir besindir.
  • A vitamini sayesinde düzenli tüketimde cilt parlaklığını arttırır ve akne oluşumuna engel olur.
  • Gün içinde ihtiyaç duyduğunuz tüm enerjiyi erişte sayesinde alabilirsiniz.
  • Şeker hastalığı riskini en aza indirmektedir.
  • Kolesterolü düzenleyen yapısıyla kalp ve damar hastalıklara yakalanma riskini azaltır.
  • Kemik gelişimini olumlu etkileyen bir besindir.

 Ev yapımı, katkı maddesiz, doğal erişte çeşitlerini 10dangelsin.com’da bulabilirsiniz.

Erişte Fiyatları

Erişte fiyatları için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.  Sade erişte fiyatları daha uygun tutarlarda olurken farklı besinlerle üretilmiş olan eriştelerin fiyatları değişiklik göstermektedir. Damak tadınıza uygun, farklı lezzetler denemek isteyen müşterilerimiz için birçok erişte türü uygun fiyatlara sitemizde satışa sunulmaktadır.  Annenizden gelen alışkanlıkla kış aylarına özel pratik bir yiyecek arıyorsanız erişteyi sitemizden sipariş verebilirsiniz. Ücretsiz kargo seçeneklerimizle farklı lezzetler barındıran erişte çeşitlerini sitemizden satın alabilirsiniz.