BKT1011
₺9,90 KDV Dahil
BKT1012
₺10,50 KDV Dahil
BKT1013
₺12,50 KDV Dahil
BKT1015
₺18,90 KDV Dahil
1

Bakliyat

Bakliyat ürünleri kuru fasulye, nohut, erişte ve tarhana gibi ürünlerdir. Zengin lif ve B vitamini olarak bilinen baklagiller dünyada en yaygın olarak tüketilen ürünler arasındadır. Önemli bir protein kaynağı olarak kuru bakliyatları tercih edebilirsiniz.

Özel lif kaynağı olan baklagiller aynı zamanda içinde bir insan için yeterli olan protein miktarını da barındırmaktadır.  İnsan vücudunun belirli oranda manganez ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacın karşılanması adına bakliyat tüketebilirsiniz.  Vücudunuzun ihtiyacı olan demir ve magnezyum ihtiyacını da bu ürünlerden karşılayabilirsiniz. K vitamini desteği olmasının yanında B1 vitamin eksikliğinde de baklagillere yönelebilirsiniz. Aradığınız birçok bakliyat ürününü özel indirimlerle 10dangelsin.com adresinde bulabilirsiniz.

Bakliyat Çeşitleri

Kuru fasulye başta olmak üzere birçok bakliyat çeşitleri için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Kuru fasulye Türk mutfağının en sevilen yemekleri arasındadır.  İçinde çok yüksek oranda protein barındırır. Düzenli tüketildiği zaman bu bakliyat sindirim sisteminin güçlenmesine yardımcı olur ve insanların kemik yapısının güçlenmesini sağlar. Her yörede ve her masada kuru fasulye her zaman yeri olan bir üründür.  Besin değeri yüksek Yeşilhisar kuru fasulye çeşitleri 10dangelsin.com hizmetinizdedir. Ürünümüz erken pişme özelliğine sahiptir.

Nohut Anadolu topraklarında 8 bin yıldır tüketilen bir bakliyattır. Akdeniz ya da Orta Doğu mutfağında çok önemli bir yeri olan nohut çeşitleri için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Güçlü bir lif kaynağı olan nohut aynı zamanda zengin bir protein kaynağıdır. Kemik yapısının güçlenmesine olan katkısı yanında diyabeti önlemede de tüketimi önerilir. Hem kalp sağlığı için hem de gebelik döneminde B vitamini ihtiyacı olan anne adayları için de tüketilebilir. Düzenli tüketimde kırışıklıkların ve ince çizgilerin oluşumunu da önleyecektir. Sitemizden yerli nohut satın alabilirsiniz.

Bir hamur işi olarak erişte doyurucu bir besindir.  A vitamini yönünden zengin olan erişte cilt parlaklığını da arttırmaktadır.  Ayrıca tüketim sonrasında uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir. Gün içinde ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi alabilmek için erişte tüketebilirsiniz.

Bakliyat çeşitleri kategorimizde tarhana da bulabilirsiniz.  Süt tarhanası, kızılcık tarhanası,  sebzeli tarhana ve köy tarhanası çeşitlerini sitemizde bulabilirsiniz. Tarhana bebeklik ve çocukluk döneminde kemik gelişimi için uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendiren yapısı ve yüksek lif oranıyla her zaman sofralarımızı süslemektedir. Yüksek lif oranı sayesinde tokluk oranı sağlaması diyet listelerine girmesini de sağlamaktadır.

Online Bakliyat Siparişi

Bakliyat çeşitleri her zaman mutfaklarımızın baş köşesinde yer almaktadır. İhtiyacınız olan yerli ve kaliteli baklagil çeşitlerini 10dangelsin.com kalitesiyle sipariş verebilirsiniz. Dışarıya çıkmadan online bakliyat siparişi için yanınızdayız.

Ürünlerimizin tamamı özel paketli ya da cam kavanoz içinde yollanmaktadır. Tüm ürünlerimizde ücretsiz kargo seçeneği de bulunmaktadır. Çok uygun fiyatlar ve Türkiye’nin her yerine kargo seçeneğiyle bakliyat ürünlerini sitemizden hemen sipariş verebilirsiniz