1 2 3 4 >

Baharatlar

İnsanlık tarihi kadar eski olan baharatlar her zaman doğal tatlandırıcı olarak ön plana çıkıyor. Kahvaltı için tüketilen ürünlerde, birçok yemekte, salatalarda, içkilerde, deniz ürünlerinde, hamur işlerinde baharat kullanılmaktadır. Yiyecekleri lezzetli hale getirmek için kullanılan baharatlar toz, kök, yaprak, çiçek ve tane gibi farklı şekillerde tüketilmektedir. Yemeklerde ya da içeceklerde kullanılabilen baharatlar mutfaklarda yemeklere lezzet katmak isteyenlerin en çok başvurduğu ürünler arasında yerini alıyor.

Kekik, karabiber, kırmızı biber, nane, kimyon, defne, zerdeçal, sumak, köri, çörek, susam ve tarçın gibi birçok baharata 10dangelsin.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Baharatlar bitki kökü, yaprağı, çiçeği, tomurcuğu, tohumu, özü, kabuğu ve meyve çekirdeklerinden üretilebilir.  Tüm baharatlar için üretim teknikleri farklıdır.  Tat ve koku yoğunluğu da her ihtiyaca göre farklı olan baharatlar da tüketim oranı ve şekli damak zevkine göre değişiyor.

Baharat Çeşitleri

Baharatlar genel olarak lezzet katmasının yanında koku, renk ve vücutta yarattıkları etkiye göre farklı çeşitlerde üretilmektedir.   Sofralarınızda ister acı ister tatlı isterseniz de ekşi tada sahip baharatlar tercih edebilirsiniz.  Ferahlatan, iştahınızı açan, uykunuzu getirecek, vücut ısınızı arttıracak, rahatlatacak ve cildinizi güzelleştirecek baharat türleri de vardır.

Sitemizde ihtiyacınız olan her baharat türünü bulabilirsiniz.  Özel olarak cam şişelerde satışa sunulan baharatlar farklı gramajlarda sizlere sunulmaktadır. Genel olarak yiyecek ve içeceklerde kullanılan baharatlar çok farklı amaçlarla da kullanılabiliyor.

Baharat Nasıl Saklanır?

Baharatlar bitkilere ait birçok bölümden elde edilir. Baharatların üretim ve paketlenme şekilleri farklı olabiliyor.  Bu yüzden baharatların saklama şekli ve kullanım ömrü farklıdır. Taze baharatları serin ve kuru ortamlarda saklamalısınız.  Doğru şekilde sakladığınız baharatlar uzun süre boyunca kokularını ve tatlarını korumayı başarıyorlar.  Cam kavanozlarda özel olarak üretilen baharatları hemen satın alabilirsiniz.

Baharat fiyatları; baharat çeşidine, markasına ve gramajına göre satışa sunulmaktadır.  Sizin için ister paket isterseniz de özel kavanozlarda baharatları satışa sunuyoruz.  Zengin ürün çeşitliliği ve geniş fiyat yelpazemizle hemen ihtiyacınız olan baharat türünü sipariş verebilirsiniz.  Aradığınız tüm baharat türleri en uygun fiyatlarla 10dangelsin.com’da siz değerli müşterilerimizi bekliyor